>

Properties

Falcon. Connecting the world with opportunities.

Falcon Blog

Shtëpia në pronësi të 5 shteteve të ndryshme

Kjo shtëpi është në pronësi të 5 shteteve të ndryshme Vitin e kaluar, një rezidencë e pasur në Manhatan doli në treg – një rast I zakonshëm ky, nëse nuk do te ishte për faktin se pronarët e saj përfshijnë qeveritë e Bosnjës, Kroacisë, Maqedonisë, Serbisë dhe Sllovenisë. Shtëpia prej 20,000 metrash katrorë, e cila…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

SHTËPIA MISTERIKE E WINCHESTER – SAN JOSE, KALIFORNI

Kjo rezidencë viktoriane e stilit të Mbretëreshës Anne është e njohur për madhësinë e saj, kuriozitetet e saj arkitekturore dhe mungesën e ndonjë plani ndërtimi. Pas vdekjes së burrit të saj në 1881, Sarah Winchester filloi të ndërtonte rezidencën e saj. Marangozët u punësuan dhe punonin në shtëpi ditë e natë derisa u bë një…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Si mund të gjeni shtëpinë perfekte?

Si mund të gjeni pronën perfekte? Blerja e një shtëpie është një nga vendimet më të mëdha që duhet të merrni në jetë, dhe me të vërtetë ia vlen të bëni pak kërkime për t'u siguruar që po zgjidhni një shtëpi që është e duhura për ju tani dhe në të ardhmen. Vendndodhja Hapi i…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Fakte interesante të pasurive të paluajtshme

Nuk ka rëndësi nëse jeni blerës apo sekser, apo dëshironi të investoni në pasuri të paluajtshme, apo thjesht ju pëlqen të kërkoni për prona private. Kjo është për ju. 67.9% e amerikanëve kanë një shtëpi në 2020. Në vitin 2019, blerësit shpenzojnë tre ditë më pak në gjueti shtëpie se një vit më parë. Në…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

10 mënyra për të maksimizuar hapësirat e vogla

Dekorimi i çdo dhome vjen me sfidat e veta, por kur keni të bëni me një hapësirë ​​veçanërisht të vogël, mund t'ju duhet të jeni të zgjuar për të përfituar sa më shumë nga dhoma që keni. Pasqyrat bëjnë mrekulli Përdorimi i zgjuar i pasqyrave në një hapësirë ​​të vogël do ta bëjë atë menjëherë…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Pse te investoni ne Real Estate në Shqipëri?

Rritje e interesit për pronat në zonat bregdetare Nëse jeni të interesuar për një apartament buzë detit, mund ta blini në Sarandë ose Vlore me cmime preferenciale. Saranda dhe Vlora është një shembull i bumit në sektorin e ndërtimit. Blerësit shqiptarë të shtëpive të dyta fillimisht filluan të blejnë prona në zonën e Golemit në…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

6 FAKTE TË PASURIVE TË PALUAJTSHME NË TË GJITHË BOTËN

Dorezat e dyerve janë vetëdezinfektues natyral A e dini se dorezat e dyerve janë bërë posaçërisht me argjend, hekur, ar, bakër dhe madje edhe alumin për të vrarë bakteret dhe për të shërbyer si vetë-dezinfektues natyral? Epo, tani ju e dini që të mos shqetësoheni për duart në të gjithë duart tuaja. Ekziston një qytet…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Tre mësime për t’u mbajtur mend në pasuri të paluajtshme

Tre mësime për t'u mbajtur mend në pasuri të paluajtshme Etika dhe morali janë të parat. Ruani integritetin dhe ndershmërinë në marrëveshjet tuaja të pasurive të paluajtshme. Ju duhet të mbeteni kureshtarë dhe të keni një dëshirë të zjarrtë për të mësuar gjithmonë më shumë. Bëj pyetje. Përqendrohuni në marrëdhëniet njerezore. Ftoni një broker të…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Shtëpitë më të vjetra në botë (pjesa 2)

Rreth vitit 1580 – Villa Almerico Capra, Itali Shumë historianë besojnë se Villa Almerica Capra, një vilë luksoze në Itali, i përkiste epokës së Rilindjes dhe ishte projektuar nga Andrea Palladio. I njohur dhe i konservuar si pjesë e një siti të trashëgimisë botërore, Almerico Capra ndodhet në një kodër jashtë qytetit të Vicenza-s. Vila…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

    Lidhu me ne.
    Ne ju asistojmë me gjithçka!
    Ne ju përgjigjemi brenda 48h. Mundeni gjithmonë të na telefononi.