>

Properties

Falcon. Connecting the world with opportunities.

Çfarë duhet të keni parasysh gjatë blerjes së pronës në Dubai?

A ia vlen të blesh një pronë në Dubai?

Vërtet ia vlen të blini pasuri të paluajtshme për të investuar në Dubai. Të ardhurat pa taksa dhe tarifat e ulëta të regjistrimit të hipotekës janë ndër arsyet për blerjen e një prone në Dubai për qëllime banimi, si dhe për investime. Dubai gjithashtu vazhdon të jetë një nga qytetet më të mira për t’u vizituar si dhe për të jetuar.

A mund të blejë një i huaj pronë në Dubai?

Si një individ i çdo kombësie, pavarësisht nëse jeni me bazë jashtë shtetit ose banor i Dubait, ju keni mundësinë të blini në tregun e pronës së lirë të Dubait në zona specifike që janë autorizuar nga Lartësia e Tij Drejtuesi i Emirateve të Dubait. Investitorët e huaj nuk janë të detyruar të mbajnë ndonjë lloj qëndrimi ose leje të ngjashme për qëllime të blerjes së pronës.

A është kohë e përshtatshme për të blerë pronë në Dubai?

Nga pikëpamja e investitorëve, blerja e pronës në Dubai është një opsion i sigurt dhe shumë tërheqës. Ai u ofron investitorëve një mundësi për të arritur një marrëveshje të mire. Kjo do të rezultonte gjithashtu në kthime edhe më të mira nga investimi nëse ekonomia vazhdon. Rimëkëmbja, si dhe kërkesa për prona me qira po rritet.

Na kontaktoni

[email protected] ose +355697083077

Zyrat tona

Rr. Panorama, Tirana, Albania

Rrjetet sociale

Është themeluar më 2014 si shoqëri me përgjegjësi të kufizuar.

Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Real Estate

    Lidhu me ne.
    Ne ju asistojmë me gjithçka!
    Ne ju përgjigjemi brenda 48h. Mundeni gjithmonë të na telefononi.