>

Properties

Falcon. Connecting the world with opportunities.

Fakte interesante të pasurive të paluajtshme

 1. 90% e milionerëve të botës janë pasuruar falë real estate.
 2. Nuk ka kufizime në pronësinë e pronave të huaja në Japoni.
 3. Mosha mesatare e të gjithë blerësve të shtëpive në SHBA është 47 vjeç, ndërsa shitësi mesatar i shtëpive është 57, sipas statistikave të pasurive të paluajtshme.
 4. Shtëpia me pemë më e madhe në botë ka mbi 80 dhoma, 10 kate dhe ndërtuesit iu deshën mbi 14 vjet për ta ndërtuar.
 5. Qëllimi kryesor i hendekut të Kështjellës ishte të parandalonte sulmuesit që të hapnin tunele nën mure.
 6. Adolf Hitleri dikur zotëronte një rezidencë në Hollivud ku nuk shkeli kurrë.
 7. Ka kështjella për shitje në Francë që kushtojnë më pak se një apartament me dy dhoma gjumi në Australi.
 8. Mark Zuckerberg bleu katër shtëpi pranë shtëpisë së tij në Palo Alto dhe ua dha me qira familjeve që jetonin atje. Ai e bëri këtë për të shmangur që shtëpitë të tregtoheshin si “në vendin fqinj me Mark Zuckerberg”.(“next door to Mark Zuckerberg.”)
 9. E ndërtuar në vitin 1859, “Cooper Union Foundation Building” përfshinte një bosht ashensori në pritje të shpikjes së ashensorëve një ditë.

Artikuj të ngjashëm

Na kontaktoni

[email protected] ose +355697083077

Zyrat tona

Rr. Panorama, Tirana, Albania

Rrjetet sociale

Është themeluar më 2014 si shoqëri me përgjegjësi të kufizuar.

Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Real Estate

  Lidhu me ne.
  Ne ju asistojmë me gjithçka!
  Ne ju përgjigjemi brenda 48h. Mundeni gjithmonë të na telefononi.