>

Properties

Falcon. Connecting the world with opportunities.

Këshilla për dekorimin e shtëpisë

 • Këshilla për dekorimin e shtëpisë
 1. Ngjyrat e murit të jenë të lehta dhe neutrale

Përmbajuni ngjyrave si bezha ose gri, veçanërisht në katin e parë, ku rrjedha është e rëndësishme. Muret neutrale ju japin fleksibilitetin më të madh të dekorimit, duke ju lejuar të ndërroni lehtësisht aksesorët tuaj.

 1. Zona e ndenjes: Sigurohuni që divani juaj “të flasë” me karriget tuaja

Mendoni për një holl të bukur hoteli: Mobiljet janë të renditura në grupe që të ftojnë në biseda. Kur vendosni mobiljet në dhomën tuaj të ndenjes, synoni për një ndjenjë të ngjashme ekuilibri dhe intimiteti.

 1. Lëreni diellin të shkëlqejë në kuzhinën tuaj

Nëse dhoma juaj merr shumë diell, zgjidhni ngjyra të lehta që nuk do të zbehen. Pëlhurat e lehta më të rekomanduara për panele janë përzierjet e pambukut, lirit dhe mëndafshit, sepse ato priren të varen mirë.

 1. Vendosni të paktën një pasqyrë në çdo dhomë

Vendosni pasqyra në mure pingul me dritaret, jo drejtpërdrejt përballë tyre. Varja e një pasqyre drejtpërsëdrejti përballë një dritareje mund ta kthejë dritën menjëherë nga dritarja.

 1. Shtresoni ndriçimin tuaj

Çdo dhomë duhet të ketë tre lloje ndriçimi: ambienti, i cili siguron ndriçim të përgjithshëm dhe shpesh vjen nga pajisjet e tavanit; detyrë, e cila shpesh gjendet mbi një ishull kuzhine ose një qoshe leximi; dhe theks, i cili është më dekorativ, duke theksuar, të themi, vepra arti.

 1. Tapeti nën këmbët e mobiljeve

Ndiqni këto rregulla bazë për një tapet: “Në një dhomë ndenjeje, të katër këmbët e divanit dhe karriget në një grup mobiljesh duhet të përshtaten në të; tapeti duhet të përcaktojë zonën e ndenjës”.

 

 

Na kontaktoni

[email protected] ose +355697083077

Zyrat tona

Rr. Panorama, Tirana, Albania

Rrjetet sociale

Është themeluar më 2014 si shoqëri me përgjegjësi të kufizuar.

Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Real Estate

  Lidhu me ne.
  Ne ju asistojmë me gjithçka!
  Ne ju përgjigjemi brenda 48h. Mundeni gjithmonë të na telefononi.