>

Properties

Falcon. Connecting the world with opportunities.

SHTËPIA MISTERIKE E WINCHESTER – SAN JOSE, KALIFORNI

Kjo rezidencë viktoriane e stilit të Mbretëreshës Anne është e njohur për madhësinë e saj, kuriozitetet e saj arkitekturore dhe mungesën e ndonjë plani ndërtimi. Pas vdekjes së burrit të saj në 1881, Sarah Winchester filloi të ndërtonte rezidencën e saj. Marangozët u punësuan dhe punonin në shtëpi ditë e natë derisa u bë një rezidencë shtatëkatëshe. Ajo nuk përdori arkitekt dhe e shtoi ndërtesën në mënyrë të rastësishme, kështu që shtëpia përmban shumë çudira si dyer ose shkallë që nuk shkojnë askund, dritare me pamje nga dhomat e tjera dhe shkallë me ngritës të përmasave të çuditshme. Pas vdekjes së saj, shumë histori ju atribuan këto çudira të besimit të saj te fantazmat.

Na kontaktoni

[email protected] ose +355697083077

Zyrat tona

Rr. Panorama, Tirana, Albania

Rrjetet sociale

Është themeluar më 2014 si shoqëri me përgjegjësi të kufizuar.

Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Real Estate

    Lidhu me ne.
    Ne ju asistojmë me gjithçka!
    Ne ju përgjigjemi brenda 48h. Mundeni gjithmonë të na telefononi.