>

Properties

Falcon. Connecting the world with opportunities.

falcon

SHTËPIA MISTERIKE E WINCHESTER – SAN JOSE, KALIFORNI

Kjo rezidencë viktoriane e stilit të Mbretëreshës Anne është e njohur për madhësinë e saj, kuriozitetet e saj arkitekturore dhe mungesën e ndonjë plani ndërtimi. Pas vdekjes së burrit të saj në 1881, Sarah Winchester filloi të ndërtonte rezidencën e saj. Marangozët u punësuan dhe punonin në shtëpi ditë e natë derisa u bë një…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Çfarë duhet të keni parasysh gjatë blerjes së pronës në Dubai?

A ia vlen të blesh një pronë në Dubai? Vërtet ia vlen të blini pasuri të paluajtshme për të investuar në Dubai. Të ardhurat pa taksa dhe tarifat e ulëta të regjistrimit të hipotekës janë ndër arsyet për blerjen e një prone në Dubai për qëllime banimi, si dhe për investime. Dubai gjithashtu vazhdon të…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Nuk ka arsye më të mirë për të blerë një pronë në Shqipëri

  Bregdeti shqiptar ofron pamje mahnitëse, ujëra të kristalta dhe ofertat më të mira të pronave kudo në Mesdhe. Nuk është çudi që blerësit po vërshojnë në vendin tonë nga e gjithë bota. Në kushtet kur qiratë dhe çmimet e shitjes së apartamenteve në bregdet janë rritur , investimet në prona në këto zona mund…

read more
1600 1193 Falcon Moderator

Zbulohet misteri i shtëpisë më të vetmuar në botë

Fotografitë e një shtëpie të vogël të bardhë e vetme në një ishull të largët po qarkullojnë në të gjitha mediat sociale. Ajo është emëruar si shtëpia më e vetmuar në botë dhe për shumë njerëz duket si një shtëpi ëndrrash. Sipas mediave të huaja kjo shtëpi është e vendosur në Ellidaey, një ishull i…

read more
900 675 Falcon Moderator

Platforma B2B

✅Tashmë mund të na gjeni dhe në platformën e AIDA-s Business to Business (B2B) me prezantimin dhe shërbimet që ofrojmë. Faleminderit  për suportin

read more
1080 1080 Falcon Moderator

    Lidhu me ne.
    Ne ju asistojmë me gjithçka!
    Ne ju përgjigjemi brenda 48h. Mundeni gjithmonë të na telefononi.