>

Properties

Falcon. Connecting the world with opportunities.

real estate

SHTËPIA MISTERIKE E WINCHESTER – SAN JOSE, KALIFORNI

Kjo rezidencë viktoriane e stilit të Mbretëreshës Anne është e njohur për madhësinë e saj, kuriozitetet e saj arkitekturore dhe mungesën e ndonjë plani ndërtimi. Pas vdekjes së burrit të saj në 1881, Sarah Winchester filloi të ndërtonte rezidencën e saj. Marangozët u punësuan dhe punonin në shtëpi ditë e natë derisa u bë një…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Çfarë duhet të keni parasysh gjatë blerjes së pronës në Dubai?

A ia vlen të blesh një pronë në Dubai? Vërtet ia vlen të blini pasuri të paluajtshme për të investuar në Dubai. Të ardhurat pa taksa dhe tarifat e ulëta të regjistrimit të hipotekës janë ndër arsyet për blerjen e një prone në Dubai për qëllime banimi, si dhe për investime. Dubai gjithashtu vazhdon të…

read more
1300 1200 Falcon Moderator

Nuk ka arsye më të mirë për të blerë një pronë në Shqipëri

  Bregdeti shqiptar ofron pamje mahnitëse, ujëra të kristalta dhe ofertat më të mira të pronave kudo në Mesdhe. Nuk është çudi që blerësit po vërshojnë në vendin tonë nga e gjithë bota. Në kushtet kur qiratë dhe çmimet e shitjes së apartamenteve në bregdet janë rritur , investimet në prona në këto zona mund…

read more
1600 1193 Falcon Moderator

Platforma B2B

✅Tashmë mund të na gjeni dhe në platformën e AIDA-s Business to Business (B2B) me prezantimin dhe shërbimet që ofrojmë. Faleminderit  për suportin

read more
1080 1080 Falcon Moderator

Fakte të çuditshme të pasurive të paluajtshme por që janë të vërteta

Shtëpitë në shitje qëndronin të lira për 12 orë Sekserët e parë quheshin "curbstoneers" dhe ata ishin pak a shumë hustler. Kur një shtëpi shitej, ata nxitonin, vendosnin një tabelë të madhe dhe uleshin në bordurën përballë shtëpisë nga ora 9 e mëngjesit deri në 21:00, duke i futur blerësit e mundshëm për një "inspektim".…

read more
1500 734 Falcon Moderator

𝐃𝐢𝐬𝐚 𝐊𝐮𝐫𝐢𝐨𝐳𝐢𝐭𝐞𝐭𝐞 𝐧𝐞 𝐑𝐞𝐚𝐥 𝐄𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞 ( 𝐏𝐚𝐬𝐮𝐫𝐢 𝐭𝐞 𝐏𝐚𝐥𝐮𝐚𝐣𝐭𝐬𝐡𝐦𝐞)!

✔️Mendoni që apartamenti juaj eshte i vogel? Shtëpitë standarte në vendet e zhvilluara janë 75 m2. ✔️Më pak se 500 njerëz zotërojnë më shumë se 50% të tokës në Skoci. ✔️Parku Qëndror në New York ka një sipërfaqe prej 843 hektarë me vlerë të parashikuar prej $ 512,626,276,800. ✔️Qendra tregtare e Amerikës është në pronësi…

read more
939 662 Falcon Moderator

    Lidhu me ne.
    Ne ju asistojmë me gjithçka!
    Ne ju përgjigjemi brenda 48h. Mundeni gjithmonë të na telefononi.